Charakteryzacja wizaż

Wydział Charakteryzacji i Wizażu

Specjalność: Charakteryzator-Wizażysta

Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Cykl nauki: Cykle nauki:  TYLKO ZAOCZNY – 2 zjazdy w miesiącu (sobotnio-niedzielne w godz. 10:00-18:00).

Kierunek realizowany tylko w naborze letnim  – początek zajęć w październiku

Kierunek ten jest wybierany najczęściej przez osoby które chcą pracować jako wszechstronny charakteryzator ale nie są zainteresowane stylizacją i kostiumami.

Program obejmuje 540 godzin zajęć oraz 50 do 100 godzin praktyk (ilość praktyk uzależniona jest od osiąganych wyników w nauce).

W programie:  zajęcia z rysunku i rzeźby, wizażu i charakteryzacji filmowej i teatralnej i efektów specjalnych SFX. W programie nauczania znajdują się również: fryzjerstwo współczesne i stylowe, techniki sztucznych zarostów, body painting. Studenci wykonują między innymi: odlewy, rany, opuchlizny i poparzenia,  modelowanie i formowanie, odlewy rąk i nóg, praca na czaszce, formowanie głowy, wklejanie włosów odmładzanie i postarzanie, efekty brzydoty i zmęczenia,   makijaż dzienny, wieczorowy, okazjonalny i modowy, fryzury epokowe i współczesne.

Ilość godzin takich przedmiotów jak wizaż, charakteryzacja i efekty specjalne jest zbliżona co daje wszechstronną wiedzę charakteryzatorską. Ponieważ program nie zawiera zagadnień związanych ze stylizacją i kostiumami ilość warsztatów z charakteryzacji jest największa.

Zajęcia nie są prowadzone w okresach świątecznych, ferii zimowych i wakacji.

Praktyki rozpoczynają się na drugim roku nauki.

Absolwenci wydziału otrzymują:
– Świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej MSD (wydziału dwuletniego)
– Certyfikat Międzynarodowy w j. angielskim (ukończenia wydziału dwuletniego)

Wypełnij formularz zgłoszeniowy