Charakteryzacja Wizaż

Wydział Charakteryzacji Wizażu i Stylizacji

Specjalność: Charakteryzator-Wizażysta-Stylista

Nauka trwa 2 lata (4 semestry).

Cykle nauki: DZIENNY – 2 dni w tygodniu (w godz. 10:00-14:00 lub do 15.00 w zależności od programu), ZAOCZNY – 2 zjazdy w miesiącu (sobotnio-niedzielne w godz. 10:00-18:00).

Kierunek realizowany tylko w naborze letnim – początek zajęć w październiku.

Wydział ten skierowany jest do osób które dają sobie większą możliwość wyboru drogi zawodowej po ukończeniu szkoły.

Program obejmuje 540 godzin zajęć oraz 100 do 200 godzin praktyk (ilość praktyk uzależniona jest od osiąganych wyników w nauce).

W programie:  zajęcia z rysunku i rzeźby, wizażu i charakteryzacji filmowej i teatralnej i efektów specjalnych SFX. W programie nauczania znajdują się również: fryzjerstwo współczesne i stylowe, techniki sztucznych zarostów, stylizacja ubioru, trendy w modzie i body painting. Studenci wykonują takie rzeczy jak: odlewy, rany, opuchlizny i poparzenia,  odmładzanie i postarzanie, efekty brzydoty i zmęczenia,   makijaż dzienny, wieczorowy, okazjonalny i modowy, fryzury epokowe i współczesne, stylizację ubioru, poznają elementy historii mody przez epoki, najnowsze światowe trendy w makijażu i modzie.

Ilość godzin takich przedmiotów jak wizaż, charakteryzacja i efekty specjalne jest zbliżona co daje wszechstronną wiedzę charakteryzatorską,  natomiast program wzbogacony jest o zajęcia ze stylizacji  co umożliwia pracę na rynku modowym.

Zajęcia nie są prowadzone w okresach świątecznych, ferii zimowych i wakacji.

Praktyki rozpoczynają się na drugim roku nauki.

Absolwenci wydziału otrzymują:
– Świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej MSD (wydziału dwuletniego)
– Certyfikat Międzynarodowy w j. angielskim (ukończenia wydziału dwuletniego)

Wypełnij formularz zgłoszeniowy STUDIUM