Charakteryzacja wizaż

Wydział Charakteryzacji Efektów Specjalnych F/X i Protetyki

Specjalność: Charakteryzator-Specjalista Efektów Specjalnych F/X

Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
Cykle nauki: DZIENNY – 2 dni w tygodniu (w godz. 10:00-14:00 lub do 15.00 w zależności od programu), ZAOCZNY – 2 zjazdy w miesiącu (sobotnio-niedzielne w godz. 10:00-18:00).

Kierunek realizowany tylko w naborze letnim – początek zajęć w październiku.

 Wydział ten skierowany jest do osób które swoją przyszłość chcą związać ściśle z zawodem charakteryzatora/ specjalisty od efektów specjalnych.

Program obejmuje 488 godzin zajęć oraz 100 do 200 godzin praktyk (ilość praktyk uzależniona jest od osiąganych wyników w nauce).

W programie:  zajęcia z rysunku i rzeźby, wizażu i charakteryzacji filmowej i teatralnej oraz  efektów specjalnych SFX i odlewów. W programie nauczania znajdują się również: fryzjerstwo współczesne i stylowe, techniki sztucznych zarostów,  body painting. Studenci wykonują takie rzeczy jak: odlewy, rany, opuchlizny i poparzenia,  odmładzanie i postarzanie,  rzeźbienie małych form, wyrób pozytywu, wykonywanie elementów ran, poparzeń, rogów itp., odlew twarzy, nosów, brody, ucha. Modelowanie i formowanie, odlewy rąk i nóg, praca na czaszce, formowanie głowy, wklejanie włosów,  modelowanie starej skóry, szyi, rąk itp., postacie fantastyczne, deformacja twarzy i kończyn, tworzenie całościowych postaci.

Ilość godzin z takich przedmiotów jak efekty specjalne SFX i odlewy gipsowe jest największa na tym wydziale, natomiast nie ma zajęć ze stylizacji, trendów w modzie a zajęcia z wizażu skupiają się na podstawowej wiedzy.

Zajęcia nie są prowadzone w okresach świątecznych, ferii zimowych i wakacji.

Praktyki rozpoczynają się na drugim roku nauki.

Absolwenci wydziału otrzymują:
– Świadectwo ukończenia Szkoły Policealnej MSD (wydziału dwuletniego)
– Certyfikat Międzynarodowy w j. angielskim (ukończenia wydziału dwuletniego)

Wypełnij formularz zgłoszeniowy STUDIUM